Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Hlavní články

V průběhu prázdnin se naše škola zapojila do výzvy OPVK č. 56 a realizuje projekt na podporu výuky cizích jazyků s názvem "Jazyky se naučíme v Evropě" reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0674.

V rámci tohoto projektu vycestuje v průběhu září až listopadu 13 pedagogů a 20 žáků do zahraničí, kde absolvují jazykové a metodické kurzy. 

 

S čerty nejsou žerty 2019

Hodnocení uživatelů:  / 0

Tradiční mikulášsko - čertovská komunitní akce pořádaná ve spolupráci se spolkem O.S.K.A.R.
Nachystali jsme pro Vás adventní diskotéku, vystoupení živé kapely 4R- pohodová country, laserovou show a videomapping, vystoupení dětí 1. stupně s vánočními a adventními písněmi, show skupiny Čerti Loket (Krampus), rozsvícení školního vánočního stromu a mikulášskou tombolu s atraktivními cenami.
Pro návštěvníky budou připraveny stánky s vánočním punčem, pro dospělé i s trochou něčeho pro zahřátí, i pro děti. Další stánek Vám nabídne klobásky, hamburgery a koláče z naší školní restaurace. Své výrobky bude tradičně na vánočním jarmarku prodávat i školní družina. Přijďte se pobavit a nasát adventní atmosféru k naší škole.
Lístek do tomboly stojí pouhých 20,-Kč.
Děkujeme sponzorům, bez nichž by se tato tradiční akce nemohla uskutečnit. Ceny do tomboly dodal pan Bachura z firmy Koruna Pralines Ostrov, stan pro tombolu na prodej punče dodá paní Volkovjaková a kapela 4R - pohodová country nám zahraje bez nároku na honorář.

Republikové finále v přespolním běhu

Hodnocení uživatelů:  / 4

Školním sportovním soutěžím na podzim tradičně vévodí přespolní běhy. Okresní finále se v závěru měsíce září uskutečnilo v Karlových Varech a všechna družstva žáků 2. stupně naší školy si vedla mimořádně úspěšně.

Číst dál: Republikové finále v přespolním běhu

Informace 2019/20

Hodnocení uživatelů:  / 0

Seznam školních potřeb a pomůcek pro školní rok 19/20 najdete zde

Organizace školního roku 2019/20 ke stažení zde

Videoreportáž z prvního školního dne ke shlédnutí zde

Rozvrh plavání pro veřejnost ve školním bazénu pro školní rok 2019/20 najdete zde

Pohár starosty převzali žáci naší školy

Hodnocení uživatelů:  / 1

Ve středu 22. května 2019 se v areálu MDDM a v městském parku uskutečnily závěrečné sportovní soutěže o Pohár starosty města Ostrova. Žáci 2. stupně ostrovských základních škol si proti sobě zahráli basketbal, florbal, malou kopanou, přehazovanou a poslední soutěží byl štafetový běh v parku. Vzhledem k tomu, že se jedná o celoroční soutěž, započítány byly také soutěže ve šplhu, netradičních štafet na dráze a z Ostrovské minitretry. Žáci naší školy zvítězili v celkem sedmi soutěžích a po zásluze převzali z rukou pana místostarosty pohár za 1. místo.

Pohár rozhlasu 2019

Hodnocení uživatelů:  / 2

Okresní kolo - Poháru rozhlasu, pořádala již podruhé v řadě naše základní škola. Ve středu 15. května soutěžili mladší chlapci a děvčata a v pátek 17. května starší chlapci a děvčata. Nejúspěšnější byly v letošním roce mladší dívky, které obsadily s výrazným náskokem 1. místo. Stříbrné medaile za 2. místo si vybojovali mladší žáci a medaile ještě získalo družstvo starších žáků za 3. místo. Všechna tři družstva postoupila do krajského finále, které se konalo 23. května v Sokolově. Postup hned tří družstev jedné školy je nebývalý úspěch.

Číst dál: Pohár rozhlasu 2019

Ostrovská minitretra - 1. místo

Hodnocení uživatelů:  / 2

Tradičně se každý rok začátkem května koná v Ostrově atletický mítink základních škol v lehké atletice - Ostrovská minitretra. Všechny tři ZŠ se pravidelně utkávají v disciplínách, které jsou generálkou před blížícím se Pohárem rozhlasu. Žáci naší školy si vedli velice úspěšné a po součtu všech čtyř kategorií obsadili 1. místo a do školy přinesli vítězný putovní pohár. Nejúspěšnější byli starší žáci, kteří svoji kategorii vyhráli, mladší žáci i mladší žákyně obsadily shodně druhé místo a tentokrát nejméně bodů nasbíraly starší dívky. Celkový součet 285 bodů však znamenal vítězství. Za zmínku jistě stojí výkon Jakuba Vlacha 555 cm ve skoku dalekém, kterým překonal velmi starý rekord naší školy.

Číst dál: Ostrovská minitretra - 1. místo