Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Pohár rozhlasu

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší

Ve dnech 16. a 17. května 2018 pořádala naše základní škola tradiční lehkoatletické závody - Pohár rozhlasu. U nás poprvé, ale celkově již 50. ročník, PR zahájili starší chlapci a starší děvčata. Úspěšnější byli hoši, když obsadili skvělé 3. místo. Ale nezaostala ani děvčata, která se umístila hned pod stupni vítězů, na hezkém 4. místě. Nejvíce bodů pro svá družstva získali Honza Sýkora, Vojta Majer, Nicol Farmačková a Jana Pavlínská. Následující den patřil nový stadión mladším atletům. Děvčata ve složení: Lenka Burešová, Viktorka a Terka Drobných, Míša Rybáková, Eva Urbánková, Jana Heleczová, Sára Brachová, Petra Linhartová, Adéla Mokruschová a Katka Kormošová, stejně jako družstvo chlapců ve složení - Radek Lešťan, Jára Janecký, Tonda Horák, Štěpán Starý, Honza Paluska, David Štika, David Doboš, Fanda Kučera a Vojta Suk obsadili shodně, vynikající 1. místo, převzali zlaté medaile a vybojovali také postup do krajského finále, které se uskuteční 24.5. v Sokolově.

V jednotlivých kategoriích soutěžilo 9 a 10 družstev, tedy okolo stovky soutěžících. Mezi děvčaty byla celkově nejúspěšnější Lenka Burešová, která porazila součtem bodů všechny soupeřky a ve skoku vysokém se blýskla skvělým výkone 150 cm. Z chlapců byl celkově druhý Radek Lešťan, který zase vynikl v běhu na 1000m. Ze starších žáků si velikou pochvalu zaslouží Honza Sýkora, který zaběhl 1500m za 4:59,74 min.

Všichni závodníci si zaslouží velikou pochvalu. Pochvala a poděkování patří také všem pořadatelům a rozhodčím z řad učitelů naší školy, ale také ostatním učitelům z jiných škol, kteří pomáhali a v neposlední řadě všem žákům školy, kteří v průběhu obou dnů s bezvadným průběhem závodů pomáhali.