Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Hry II. Olympiády dětí a mládeže města Ostrova 2012

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Ve středu 30. června 2012 byly na školním hřišti Základní školy Ostrov, Masarykova zahájeny Hry II. Olympiády dětí a mládeže města Ostrova. Slavnostní zahajovací ceremoniál se uskutečnil přesně podle olympijského protokolu jako řádné OH.

Po nástupů účastníků her přivítal všechny přítomné ředitel pořádající školy Mgr. Helmut Harzer. Samotnou Olympiádu dětí a mládeže (ODM) zahájil podle protokolu starosta městaOstrova Bc. Pavel Čekan. Následovalo přinesení a vztyčení vlajek a ceremoniál vyvrcholil zapálením olympijského ohně, kterého se ujal trojnásobný olympijský medailista Lukáš Bauer. Po ukončení slavnostního ceremoniálu se uskutečnila v tělocvičně školy beseda a autogramiáda s Lukášem Bauerem a dalšími pozvanými sportovními osobnostmi (Matěj Prajzler, Tadeáš Pavlík, Kateřina Jatiová).

Souběžně s besedou začaly také první sportovní soutěže. První den v lehké atletice a v následujících dnech v plavání, sportovní střelbě, triatlonu, kopané, volejbalu, florbalu a závěrečný den se také uskutečnil štafetový maratónský běh.

To, že se naše Olympiády setkala s velkým zájmem, dokladují následující údaje - ve výsledkových listinách všech soutěží je zaregistrováno 411 závodníků, účastníků všech soutěží. Těm, kteří se postavili na stupně vítězů, bylo předáno celkem 205 medailí a sladkých odměn od firem Nutrend a Nestle Orion. Medaili nezískal každý druhý závodník, jak by se mohlo z uvedených čísel zdát, ale někteří závodníci uspěli ve více soutěžích a disciplínách. Mnozí si odnáší na památku tři, čtyři i více medailí (Markéta Lubinová například z atletiky, triatlonu, volejbalu, florbalu a Veronika Parimuchová, ta zase sbírala jen samé zlaté medaile - vrh koulí, skok vysoký, štafeta a běh na 60 m, ve kterém navíc za 8,0 s překonala rekord školy).

Na závěr každé olympiády se dělá hodnocení národů podle dosažených medailí, při té naší Olympiádě dětí a mládeže to dopadlo následovně:

1. ZŠ Masarykova Ostrov 19 zlatých 15 stříbrných 22 bronzových

2. Gymnázium Ostrov 10 zlatých 12 stříbrných 8 bronzových

3. ZŠ Májová Ostrov 9 zlatých 7 stříbrných 7 bronzových

4. ZŠ JVM Ostrov 6 zlatých 7 stříbrných 3 bronzové

5. ZŠ Praktická Ostrov 1 zlatá 3 stříbrné 3 bronzové

V kolektivních soutěřích se jednotlivá úmístění počítají jako jedna medaile.

Všem účastníkům děkujeme za projevený zájem a za účast, všem úspěšným gratulujeme za dosažení výsledky a těšíme se s další generací dětí a žáků škol v roce 2016 při Hrách III. Olympiády dětí a mládeže města Ostrova.