Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

Základní škola Ostrov, Masarykova 1289

MSO - krajské kolo v přespolním běhu

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Ve středu 24.10.2012 se vybraní žáci 1. stupně zúčastnili krajského kola v přespolním běhu, které se konalo v Chebu. Naše škola zde obsadila 4. místo.

Přespolní běh je první disciplinou Malé sportovní olympiády(MSO). Letos zaznamenal malou změnu. Byla zrušena kategorie prvních tříd. Soutěží se tedy v kategoriích 2.-3. třída a 4.-5. třída - vždy zvlášť chlapci a dívky. Každou kategorii zastupují 3 závodníci.
Do krajského kola se naši běžci probojovali z 2. místa finále okresního kola, které se konalo v předcházejícím týdnu v Karlových Varech. Ve všech závodech si nejlépe vedli běžci z 3.B - Sebastián Horník obsadil v kraji 1. místo. V těsném závěsu za ním si doběhl pro 2. místo Vojtěch Majer. Matyáš Bauer doběhl na 5. místě. Ve starší kategorii si výborně vedli Lukáš Chomát, který obsadil 3. místo a  Ondřej Surovec 7. místo oba z 5.B. Karolina Nová, nejmladší závodnice z 2.A vybojovala 5. místo. Dále reprezentovali naši školu Netrhová Barbora, Hana Opichalová, Jan Oncirk z 3.A, který musel závodit ve starší kategorii a podržel tak naše družstvo, když se jeden ze závodníků nedostavil.  Statečně bojovala i děvčata z 5.A - Lucie Bursíková, Anna Chromá a Jana Pavlinská. Všem závodníkům patří poděkování nejen za sportovní výsledky, ale i za sportovní chování. V listopadu nás čeká plavání, ve kterém opět pomýšlíme na nejvyšší příčky.