Základní škola Ostrov
Základní škola Ostrov,Masarykova 1289, p.o.

Úspěch našich florbalistek v krajském finále

Ve čtvrtek 16. ledna se děvčata z naší školy zúčastnila krajského finále ve florbalu v kategorii mladších žákyň – děvčat z 6. – 7. ročníků.

Naše dívky se do kraje probojovaly po skvělém výkonu v okresním kole, které s přehledem vyhrály. V kraji se utkaly s dalšími družstvy, které v okresních kolech skončily na prvních a druhých místech. V silné konkurenci vybojovala naše děvčata stříbrné medaile, k vítězství a postupu jim chyběl jediný gól.

Turnaj pro nás začal velmi dobře, v prvním zápase jsme porazily silný tým z Chebu (pozdější vítězky) 2:0. V druhém zápase nás čekaly další favoritky z Mariánských Lázní. Se soupeřkami jsme drželi krok po celý zápas a pár minut před koncem jsme dostaly smolný gól, který doslova „doskákal“ za záda skvěle chytající gólmanky Elišky Držíkové. V třetím zápase si děvčata chtěla spravit chuť proti zdánlivě slabším soupeřkám ze Slavkova. Nakonec to byl vyrovnaný zápas, ve kterém nepadl žádný gól. A právě tato remíza nás mrzela nejvíce, kdybychom vstřelily jediný gól, zajistily bychom si postup do republikové kvalifikace. Do posledního zápasu vlétla děvčata naplno od první minuty a Nejdek porazila 3:0. Druhé místo je skvělým výsledkem, děvčata zaslouží velkou pochvalu, navíc čtyři z družstva přijela ráno z lyžařského výcviku a na jejich výkonu to nebylo vůbec znát. Všechny hráčky podaly skvělé výkony, přesto musím vyzdvihnout zákroky v bráně Elišky Držíkové a výbornou hru v poli Kačky Homolkové.

Druhé místo v kraji je zásluhou těchto hráček: Eliška Držíková, Kačka Homolková, Anička Nápravová, Veronika Pichrtová, Karolína Rottová, Tereza Bažilová, Róza Krausová, Kristýna Rašmanová, Nikola Hořtová a Kačka Blehová.

Datum vložení: 22. 1. 2020 15:31
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2024 10:42
Autor: Správce Webu